Se afișează postările cu eticheta femei. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta femei. Afișați toate postările

sâmbătă, august 29

corectare

am scris eu candva ca o femeie te iubeste pt felul in care se simte atunci cand e cu tine. gresit!

inca de atunci stiam ca m-am exprimat altfel decat voiam, insa adineauri mi-am dat seama care e nuanta pe care n-am gasit-o atunci:

(...) pt felul in care o faci sa se simta.

duminică, august 16

less is more

cat de putin am scris pe blog in ultimele luni, nu-mi vine sa cred...

eu sunt in continuare aici, in spatele lui, doar ca am mai putin timp de el, ca si inspiratie, de asemenea. adevarul e ca numarul de postari e invers proportional cu numarul de zile "traite" din viata mea. sunt in plina existenta a celui mai bun an al zilelor mele, iar asta se poate vedea cu usurinta, sau cel putin intui.
acum un an ma jeleam dupa "una" si scriam cel putin o postare pe zi, semn ca eram tot timpul in casa, la calculator si cu sufletul dornic de descarcare. acum, acea "una" nu mai e si niciodata n-o sa mai fie (si cum ar mai putea fi, cand am preferat sa-mi curat bocancii in loc sa ies cu ea la chinezesc?!). de fapt, nu mai e nici una dintre femeile cu care mi-am inceput anul. mai exact, nici o femeie de care am fost vreodata legat intr-un anume fel nu mai e acum in viata mea. nu stiu cum de s-a brodit asa, dar anu' asta le-am lasat pe toate sa plece. asta nu ma bucura, dar nici nu ma intristeaza. doar ma amuza situatia, de a fi complet singur si de a nu trebui sa dau socoteala nimanui. am mai fost asa, dar acum parca e mai fun, nu stiu de ce :)
viata o ai asa cum ti-o traiesti, si cum nu plang dimineata cand ma trezesc, nu prea vad de ce m-as ingrijora.

numai de n-as muri curand, atat imi doresc, ca de restu' am eu grija.

joi, iulie 23

din putul gandirii despre femei

oricat de frumoasa ar fi o femeie, tot femeie e pana la urma...asa ca nu-i nimic deosebit in ceea ce o priveste. aceeasi Marie da' cu alta palarie, vorba aia.
degeaba ma uit eu la o femeie frumoasa de imi vine sa ma arunc in genunchi in fata ei, ca tot femeie e si ea, la fel ca toate celelalte.

zeite nu stiu sa existe, dar cateva tot trebe sa fie pe pamantu' asta!

no woman, no cry...no mountain, yes cry :D

luni, mai 18

doi la puterea unu

nu stiu ce-o sa fie in viitor, dar la cum "dansez" eu acum prin viata s-ar putea sa o fac de unu' singur multa vreme de acum incolo.
am observat ca notiunea de dor nu prea exista in vocabularul meu, caci nimic si nimeni nu e de neinlocuit pe lumea asta. iar pe langa asta ma mai si obisnuiesc repede fara oamenii cu care sunt invatat. m-am obisnuit eu fara de tata, daramite de vreuna.
dragostea habar n-am ce mai e, de ceva vreme a devenit doar o chestie pe care candva cumva eu am...
totul e mai simplu cand nu te complici, cand iti canalizezi energia inspre pasiuni si nu fete morgane.
mintea mea e creanga acum, e dusa de vant departe de toate subiectele care acum un an umpleau paginile acestui blog.

viata e frumoasa si (deocamdata?!) eu simt ca e frumoasa si asa, neimpartita cu nimeni :)

sâmbătă, mai 9

femeile astea ma calca pe nervi

in continuare nu pot sa suport femeile care nu rup etichetele de pe talpa pantofilor si poarta pantofi cu toc pe toata talpa. si fetele care poarta blugi pană, adidasi si sosete albe (mi se face greata cand le vad).

si ca tot veni vorba de femei...saptamana asta am mai avut eu o revelatie: "nu conteaza cum arati, ci cum o faci pe femeie sa se simta" aka "o femeie te iubeste pt cum se simte atunci cand e cu tine".
am vazut cum o femeie se fastacea in timp ce vorbea cu un vanzator de ziare un pic desfigurat pe fata, am vazut cum o gagica frumoasa umbla cu un tip gretos imbracat in tricou fara maneci (aproape maieu) si pantaloni albi, dar cu masina smechera, si o tipa de-o seama cu sora-mea intr-o masina straina decapotabila cu unul de-o seama cu tata.

miercuri, aprilie 15

din putul gandirii admiratiei

Women - available in all kinds of shapes and colors, scents and fillings, on your local streets.

vineri, aprilie 10

ca ciupercile dupa ploaie...

ce rost are sa mai scriu ca a venit din nou caldura, ca iarasi au aparut fetele?...

din nou am devenit un vultur cu ochii dupa prada :D
numai ca eu sunt un vultur pasnic, care se multumeste doar sa admire. nu-mi place sa fiu papagal, sa vorbesc neintrebat si sa ma bag in seama aiurea.

luni, martie 9

asta sunt, asa defilez

asa sunt eu si pt ca nu dau in cap la nimeni si nu-mi bat joc de oameni, nu vad de ce mi-ar fi rusine sa ma gandesc ca as vrea sa am un harem de femei si sa mai si recunosc asta.
mi-ar placea sa am asa un fel de harem, cateva femei adica, femei care sa-mi placa, femei care sa ma placa, femei care sa stie una de alta dar care sa nu se cunoasca intre ele.

n-as putea spune ca sunt un afemeiat (imi pare prea peiorativ acest atribut ca sa mi-l asociez), caci pt mine femeia nu e o gaura ci este o fiinta pe care o ador, dar nici lauri nu as putea culege cu astfel de ganduri si dorinte...

pana una alta, chiar daca viata se schimba si la fel si eu, asta va ramane doar o dorinta din categoria "ce-mi doresc si nu cred sa implinesc".

marți, martie 3

cine nu e femeie, e prost

pt ca saptamana aceasta e Saptamana Femeii, baietii de la Radio Guerilla s-au gandit sa dea pe post bancuri misogine, dar spuse dintr-o perspectiva favorabila minunatelor sarbatorite. pt ca mie mi-au placut bancurile foarte mult (adica ce se ascunde in spatele celor favorabile), m-am gandit sa le notez ca sa mi le pot aduce aminte atunci cand ma apuca pandaliile misogine :D

Cum iti dai seama ca prietena ta a murit?
Sexul e la fel, dar se aduna vasele in chiuveta.

De ce a inventat Dumnezeu femeia?
Pt ca oaia nu poate aduce berea de la frigider.

Cum ii oferi libertate unei femei?
Ii maresti bucataria.

De ce nu iau femeile permisul de conducere?
Pt ca nu exista strada intre bucatarie si dormitor.

Zambetul este al doilea lucru minunat pe care femeile il pot face cu buzele.

si mai sunt astfel de bancuri, dar nu le mai stiu eu acum pe moment :D

duminică, martie 1

flori

a venit primavara yeeeeeee !!! :)



(Cristian Vasile - Iubesc femeia)

fetelor, femeilor, doamnelor si domnisoarelor...la multi ani! (sau cum se ureaza acum de 1 Martie :P)
sa fiti fericite frumoaselor & ispititoarelor, sa fiti fericite, iubite, imbratisate, adorate si pretuite. si sa iubiti, sa zambiti, sa fericiti, sa adorati si sa imbratisati.

pt ca io-s mai cinic de felul meu si oarecum misogin, as vrea sa completez urarea...sa fiti pretuite asa cum trebuie in masura in care o meritati, caci nimic nu-i gratis pe lumea asta iar cele mai bune lucruri in viata sunt cele pt care muncesti.

later edit:
am iesit afara ca sa merg la frizerie si am fost patruns de primavara...suuupeeeer \:D/
acum il ascult pe Cristian Vasile, pe nas fredonez cum iubesc femeia si in timp ce pregatesc masa pt fetele mele (ca de un car de vreme n-am mai gatit :( ) fac piruete si cu patos curat cartofi in ritmul muzicii :D

primavara, te iubesc!

marți, februarie 24

cum iti dai seama ca o fata merita

din filmul A Bronx Tale (1993) am invatat o povata tare buna si interesanta despre cum sa-ti dai seama daca o femeie merita sau nu. mafiotul ii spune baiatului lui De Niro "pustiule, cand inviti fata sa intre in masina ii deschizi frumos usa iar cand te duci sa intri si tu, nu o iei prin faţă ci te duci prin spatele masinii si o urmaresti atent pe fata sa vezi ce face. daca se intinde sa-ti deschida usa inseamna ca fata se gandeste la tine si merita atentia ta, daca nu...trageio si gata".
foarte buna mi se pare aceasta invatatura, insa n-am avut decat o singura data ocazia sa o experimentez. usa mi-am deschis-o eu singur, iar in acea seara am auzit o crapatura.

pe aceeasi idee mi-am dat eu seama de o alta metoda prin care poti verifica fata, daca intr-adevar merita osteneala.
pur si simplu te uiti la ea cum se aseaza atunci cand iti cere s-o iei in brate.
daca sta cu faţa la tine si isi pune capul pe pieptul tau, atunci e de bine si fata iti merita atentia, dar daca ea iti spune ca vrea s-o iei in brate si se intoarce cu spatele la tine, atunci inseamna ca sta cu spatele la tine...pur si simplu. fiecare trage ce concluzie vrea, caci nu vreau sa zic eu ca asta e regula. eu am simtit pe pielea mea si stiu astfel despre ce vorbesc. e mult mai fain cand vezi fata pe care o imbratisezi si parca iti vine s-o faci fericita mai mult decat pe cea sta cu spatele la tine.
da, e frumos sa imbratisezi fata din spate, dar parca mai fain e cand sta cu faţa la tine si isi tine capul pe pieptul tau. te simti si tu barbat, vezi ca ii place de tine si mai e si increderea aia pe care ti-o ofera oamenii care nu-ti intorc spatele.
poate ca asta n-ar conta atat de mult cu o fata oarecare, dar cand iti spune ca tine la tine si ca s-o iei in brate (dar ea pe tine nu), parca ceva miroase aiurea. nu afirm ca este o regula universal valabila, dar nici Freud nu trebuie sa fii ca sa-ti dai seama cand o femeie este egoista cu tine.



miau!

duminică, februarie 15

evrika !!!


(The Source ft. Candi Staton - You Got the Love)

cea mai importanta insusire a unei femei e frumusetea omului (oamei) din ea :)

huuug >:D<

vineri, februarie 6

bagamias...vine caldura

a venit primavara, fir-ar a naibii de treaba.
nu mai conteaza ca e februarie si afara e cald de mori, nu mai conteaza ca iarna nici nu s-a terminat macar dar ghioceii, aka vestitorii primaverii, au si rasarit, nu mai conteaza ca graul de pe camp n-a avut zapada, nu mai conteaza ca sunt idioti care se bat cu pumnii in piept ca 2008 a fost anul cu cele mai scazute temperaturi de pana acum (cred si eu asta, daca calculele au fost facute fara a se tine cont de schimbarea climei si "anomalizarea" ei) chiar daca noi colcaim in poluare and shit...tot ce conteaza acum e ca fetele au inceput sa dea jos din hainele groase de iarna si sa-si dezvaluie formele.
vai de capu' nostru ma baieti ma :-< scurt si cu un trup apetisant de provocator care mi-a adus aminte ca mai sunt si femei pe lumea asta si ca sunt al naibii de frumoase. pe tipa asta am mai vazut-o si asta vara, ca mai are drum prin fata magazinului, si mi-e imposibil sa o descriu cum arata in rochie si cum i se vad formele feselor cand traverseaza strada...
asa ca, de pe acum imi dau seama cam ce urmeaza sa ma astepte :(( firati ale naibii voi sa fiti de femei bune ce sunteti!

am vazut-o azi pe una cu fusta crapata pana sub fund si mi-am adus astfel aminte de vara trecuta :-<

miercuri, decembrie 24

faza cu gagica la spalatorie si Gina

faza tare azi!
eram eu in masina cu domnul ginere si intram in curtea unei spalatorii ca sa-si aranjeze Skodita. nu intram noi bine ca si pune ochii pe mine o blonda dintr-un Peugeot care astepta impreuna cu gagicul sa bage masina inauntru. io o stiam pe gagica asta din vedere, insa nici acum nu reusesc sa-mi dau seama de unde.
si intram noi cu masina in curte, asta cu ochii pe mine. si nici macar nu se vedea cat de gorgeous eram, ca ma vedeam doar de la umeri in sus. trage asta masina, ne dam jos, io gorgeous ma invarteam p'acolo si cu coada ochiului o vedeam p'asta cum se uita la mine. si nu avea pe fata expresia aia pe care o au oamenii atunci cand vad pe cineva cunoscut, ca sa zici ca d'aia se uita la mine.
baga gagicu' ei masina, o baga si domnul ginere p'a lui si ne refugiem toti in cafeneaua spalatoriei, ca afara era prea frig. ferestrele cafenelei erau inspre spalatorie, astfel ca puteai sa vezi de dinauntru cum iti spala aia masina. la fereastra era o tejghea unde puteai sta frumos pe scaune d'alea de bar. si ne-am asezat asa: gagicu' astia, ea, io si domnul ginere.
eu radeam cu asta, faceam glume si gagica se intorcea la noi si zambea. (cand o gagica e cu al ei gagic eu nu ma uit dupa ea nu-i fac bezele nu nimic. fata e cu baiatul ei si nu se cade ca eu sa ma dau la fata altuia). insa magia s-a terminat in momentul in care eu am facut imprudenta sa iau o revista cu femei si sa ma uit pe ea :))
erau acolo pe o masa mai multe reviste si mi s-a parut fain sa rasfoiesc o revista cat timp asteptam. ma uit eu peste reviste ca sa-mi aleg una si dau peste ultimul nr FHM, cel cu Gina Pistol (Gina...mmmmmmm =p~) ). iau eu revista si exclam incantat la vederea Ginei "o sa mai vin aici, au si FHMmmm :X" imediat ce mi-am terminat cuvintele gagica a si intors scaunul spre al ei gagic si si-a indreptat atentia asupra lui. de ce n-o fi facut asta de cand s-a asezat acolo, nu stiu... :))

asa mi-am adus eu aminte ca fetelor nu le place ca baiatul sa se uite la alte fete :D in schimb, ele se pot uita linistite, ca ele are voie =))
acu' nu stiu daca admiratia mea verbala pt Gina a facut-o pe tipa sa se intoarca ori chiar atunci era momentul ca ea sa-i acorde iubitului atentia ei, insa prea s-au potrivit momentele si eu nu puteam sa nu ma gandesc la mai mult decat o simpla coincidenta. de atunci si pana cand a plecat tipa nu mi-a mai acordat atentie.

femeile astea...

====================

acu' daca tot am pomenit de Gina, sa fie sa-mi aduc aminte si de faza cand am vazut-o.

eram eu tot cu domnu' ginere, insa pe vremea aia era domnisor si nici macar nu-si cunostea consoarta, si eram noi la o cafea in cea mai chic si singura cafenea din oras. foarte fain era acolo, pacat ca s-a desfiintat. inauntru era asa semi-intuneric si nu prea vedeai cine ce si cum. insa asta nu a impiedicat ochii mei de vultur miop sa zareasca la masa din stanga lui o frumoasa domnisoara ce parea a fi Gina Pistol. si ma uitam eu asa discret incercand sa nu par nesimtit si ca ma uit ca bou', in timp ce-l intrebam pe domnisor "ma, da' asta e Gina ma???". asta "ma...ca parca ar fi, da' nu prea sunt sigur ca nu i se vede bine fata"
dar a venit si un moment oportun ca noi sa elucidam misterul...atunci cand frumoasa domnisoara s-a dus la toaleta :D mi-am zis ca atunci ori niciodata e ocazia mea sa aflu daca e sau nu cine credeam eu, si cum Gina era in centrul dilemei mele trebuia sa fac orice imi statea in putinta ca sa aflu (chiar daca io de felu' meu nu abordez femeile asa din senin...sunt prea rusinos :P) asa ca mi-am luat inima-n dinti si m-am dus si eu la toaleta dupa ea, toaleta fiind mixta :) am asteptat un pic pana sa fac asta deoarece nu voiam sa bata la ochi ca ma duc special pt ea.
ma duc frumos, intru in cabina, stau ce stau si ies. ma duc la chiuveta sa ma spal pe maini si cu apa curgand astept sa iasa ea. cand in sfarsit iese ma mai frec de doua ori pe maini si ii fac loc. intre timp, ea isi lasase geanta fix sub uscatorul de maini. eu baiat finut si bine crescut observ ca apa dupa maini mele pica fix pe geanta ei atunci cand le bag sub uscator, asa ca gasesc astfel momentul potrivit sa deschid gura:

- poti, te rog, sa muti geanta ca sa nu ti-o ud?

- da, imediat.
(mutandu-si geanta a reusit sa se puna intr-o lumina favorabila mie pt a o vedea mai bine)
- auzi...am si eu o intrebare. tu esti Gina Pistol?
- da...eu sunt :)

nu stiu cat de penibil am fost sau cat de cretin aratam, da' ideea e ca ea mi-a raspuns...si chiar ea era! :D a urmat o scurta conversatie amabila dupa care am iesit de la toaleta si m-am dus la masa. nu voiam sa prelungesc momentul intrucat gagica avea gagic si unui gentleman ca mine nu i se cade sa se dea la femeia altuia. la masa i-am povestit repede domnisorului ce si cum s-a intamplat la toaleta.
Gina nu a mai stat mult, si-a luat prietenul si a plecat. iar in drum spre iesire m-a salutat, mi-a spus "la revedere! ;;)", lasandu-l uimit pe gagicul ei :))

acesta a fost singurul meu moment de glorie maculina, ca de atunci si pana acum nu mi s-a mai intamplat asemenea lucru, sa abordez eu o fata asa din senin. evident ca intamplarea a ramas in istoria noastra personala si de fiecare data cand sunt cu domnul ginere si apare si Gina in peisaj e musai sa ne ducem aminte si sa facem cate o gluma pe treaba asta :)
din pacate, am ramas un pic dezamagit dupa aceasta intalnire, caci Gina era prea machiata pt gustul meu si nu mi s-a mai parut la fel de frumoasa pe cat o vedeam eu in reviste. daca era sa ma cheme pe la ea sa ne pupam nu cred ca mi-ar fi facut placere, ca trebuia sa inghit mult fond de ten si asta nu place la mine.
oricum...Gina ramane The Gina si unica blonda pt mine, ca eu sunt fan brunete :)

joi, decembrie 4

io chiar sunt tanar

astazi m-am simtit si eu tanar, ca asa in general eu ma consider un batran si un ratat. dar cred ca pt prima oara azi mi-am simtit si eu varsta atat cat e ea si mi-am dat seama ca viata nu e pe sfarsite si ca mult mai am pana sa fiu batran.
am descoperit asta stand de vorba cu un nene pe care l-am luat la ocazie. nenea asta (38 de ani, burta, scund, job plin de deplasari) s-a apucat sa-mi povesteasca mie despre femeile pe care le are prin tara. cand s-a urcat in masina vorbea la telefon cu una dintre amantele lui si dupa ce a incheiat convorbirea s-a simtit dator sa-mi explice cu cine a vorbit si de ce mi-a zis sa tac din gura. a inceput asa un dialog tipic barbatesc despre femei, adica am discutat ca niste porci ce suntem fiecare despre femile lui si despre cum vede el treaba asta. io neavand ce povesti am tacut din gura si l-am ascultat.
mi-a spus omu' ca are o gagica in orasul natal, una la Iasi si una la Oradea, cum programeaza el intalnirile cu ele, cum le-a cunoscut, ce le face si tips & tricks :D

[ amantele n-ar trebui sa creada cand barbatii le spun ca nu vor povesti nimanui despre aventurile lor, pt ca asta nu se va intampla. poate ca le respecta intimitatea si nu vor vorbi despre ele cu prietenii, cu oamenii cunoscuti, dar strainilor in mod sigur le vor spune. la o bere, la un pahar de vorba cu un om pe care nu-l cunosti si pe care mai mult ca sigur ca nu-l vei revedea, e un prilej numai bun de a spune ce si cum si cu cine faci. felul in care o spun, respectul aratat amantei si amanuntele pe care le dau tin de fiecare barbat in parte. adica ori spun "ba ce bine m-am simtit cu aia si cum am facut sex" ori "frate ce am fututo p'aia, asa si pe dincolo". dar niciodata un barbat nu va vorbi despre iubita ori sotia lui. ]

cel mai mult mi-a povestit despre tipa de la Oradea, care e o bussines woman de 42 de ani, cu copil de 20 si cuplata cu un sofer de tir in varsta de 36 de ani care sta mult timp plecat in cursa. biata femeie n-are si ea cu cine sa faca sex, asa ca a pus ochii pe nenea asta pt ca i-a placut de el pe interior. si lu' nenea i-a placut de ea pt ca a vorbit frumos despre femeie si nu a facut-o curva sau mai stiu eu cum. am mers repede cu masina (130-150 km/h) asa ca n-am stat foarte mult la taclale.

insa mie mi-a fost d'ajuns ca sa trag concluzia ca totusi mai exista timp si ca n-au intrat zilele in sac asa cum credeam eu. adica io nu pot acum sa agat femei d'astea mai in varsta decat mine (ca astea-s cele mai adevarate femei) asa cum face nenea ala, ca io sunt prea copil pt ochii lor, dar cand voi ajunge si eu pe la 35 de ani asa sigur o sa fiu capabil. iar gandu' asta m-a bucurat pe mine si mi-a mai adaugat 10 ani la speranta de viata. ceea ce e un lucru bun, caci eu ma gandeam ca daca la 25 de ani nu sunt cel putin insurat, degeaba mai traiesc. dar uite ca poti avea bucurii si la 35 :D

later edit:
am uitat sa spun ca eu si cu nenea asta am cazut de acord ca cele mai bune si mai adevarate femei sunt cele trecute de 30-35 de ani. si asta pt ca acele femei sunt realizate, au scapat de fumurile de pitipoanca si stiu ce isi doresc si ce au nevoie.

sâmbătă, octombrie 11

grea e viata de barbat printre atatea femei

am fost la Plaza cu doi prieteni sa vedem un film 3D.

mai frate ce de femei sunt in mallu' ala, ce de bunaciuni sunt in Bucuresti!!! bineinteles ca toate sunt adunate de prin tara, deci tot in provincie sunt fete frumoase :D
e greu, e tare greu sa fii barbat, sa fii inconjurat de atatea femei si sa nu-ti pierzi mintile. de aceea spun eu ca in ziua de azi femeile tre' sa tina bine de barbatii care le iubesc si le sunt fideli si sa aiba mare grija de ei. acesti barbati merita tot ce e mai bun pe lume pt ca nu-si pierd capul dupa alte femei si continua sa tina la cele de care s-au indragostit.
cand vezi atatea bunaciuni la un loc, cum am vazut eu la mall, NU TE POTI ABTINE sa nu te uiti si sa nu te gandesti "ce i-as mai trage-o aleia". iar cand vezi ca fata asupra careia ti-ai aruncat ochii iti intoarce privirea si-ti zambeste, e ca si cum toti muntii din lume s-ar pravali peste tine pt ca tu ca barbat te uiti la bunaciunea aia, ea la tine si tu nu poti sa-i faci nimic pt ca ai pe cineva...
eu n-am pe cineva dar is timid, asa ca e cam acelasi rahat :))

cum spuneam aici si aici si aici...e greu, e tare greu sa fii barbat! offf...

duminică, septembrie 21

barbatul cu ochii pe femeia din dreapta lui

se spune ca barbatul trebuie sa stea in stanga femeii si femeia in dreapta barbatului (same thing :P) asta pt ca pe vremea cavalerilor acestia purtau sabia pe partea stanga si cum nu voiau sa-si cioparteasca involuntar insotiroarele, acestea trebuiau sa stea in dreapta lor.
io am vazut ca exista si un alt motiv pt care e bine ca barbatul sa stea in stanga femeii/femeia sa stea in dreapta barbatului. nasturii de la camasile femeilor sunt pe partea stanga, inspre partea in care sta barbatul. aceasta pozitie a barbatului si cutele pe care le fac camasile ii ofera acestuia o priveliste incantatoare. adica, atunci cand barbatul se uita la femeia din dreapta lui si aceasta poarta camasa, el poate vedea cu usurinta si cu mare placere cum printre cutele facute de nasturi se intrezaresc sanii femeii...sanii, sutienul, pielea, carnea femeii din dreapta lui.
intotdeauna cand o femeie poarta camasa exista posibilitatea de a vedea ce poarta pe dedesubt prin acele cute facute de nasturi.
tinand cont de cantitatea de nuditate feminina la care suntem expusi in fiecare zi noi barbatii, mai de apreciat si de admirat mi se par sanii care abia se intrezaresc prin camasa unei femei decat tatele goale ale vreunei mimoze lascive. placerea e aia care sta ascunsa, nu aia care te loveste peste ochi.
nu ca as fi eu pervers si caut cu pofta astfel de momente, dar pur si simplu imi sar in ochi aceste mici ocazii nebanuite si incitante de a afla si de a admira ce ascunde pe dedesubt femeia pe care imi plimb ochii :P (evident ca nu ma uit ca boul si nici nu-i murdaresc femeii camasa cu balele mele)

si sa fim seriosi...carei femei nu-i place sa fie admirata?

marți, septembrie 2

sani micuti si dragalasi


marimea chiar nu conteaza. nici atunci cand vine vorba de sani. adica nu stiu de unde s-a impamantenit ideea asta ca o femeie trebuie sa aiba sanii mari, ca sanii mari sucesc mintile barbatilor si tot felu' de chestii cu tits & titiz.
Kate Hudson are sani mici, dar asa cum se vad ei din rochia asta mi se par fantastici. de crezut sau nu, sanii astia micuti si dragalasi ai ei mie ca barbat imi trezesc poftele. si mie imi plac sanii mari, aia care-ti umplu palmele si cu care poti sa te joci asa cum ai vazut tu la TV si chestii d'astea, dar uite ca sanisorii astia micuti imi plac mai mult decat unii de 13 ori mai mari.
pur si simplu ii vad ca pe un cumul al calitatilor esentiale ale femeii: feminitate, fragilitate, delicatete, neastamparare, farmec, gratie, nevoie de barbat.

luni, august 25

muza mea cea noua

sunt din ce in ce mai convins ca, Cate Blanchett e noua mea muza...
evident ca Angelina ramane Angelina :P

duminică, august 17

ce e prea mult strica

pot spune ca am ajuns la saturatie in ceea ce priveste femeile.
mi s-a cam luat de ele, nu fizic ci doar vizual. in fiecare zi vad o groaza de femei bune, femei frumoase, femei futabile, femei de femei, incat mi s-a luat. deja am obosit sa intorc capul dupa ele, sa le admir, sa le gasesc frumoase.
e greu sa fii barbat vara si mai greu e sa si conduci masina prin oras vara. ispite la tot pasul, oriunde te uiti cu ochii vezi femei care de care mai frumoase si care te imbie cu trupul si look-ul lor sa te uiti dupa ele si sa intri cu masina in stalp. intentionat ori fara sa vrea femeile sunt vara ca niste sirene care atrag barbatii inspre ele si ii fac sa se izbeasca de stanci.
in fiecare zi vad atat de multe femei faine incat incep sa dau in platitudini cu ele, sa ma plictisesc de ele. de curand am inceput sa le injur "firati ale dracu' cu curu' vostru si bunaciunea din voi!"
nu-i vorba ca as trece in partea cealalta, cum le place prietenilor sa-mi spuna atunci cand le marturisesc prin ce trec, dar pur si simplu mi s-a cam luat de atatea femei bune :D o spun cam cu jumatate de gura pt ca nici eu nu cred asta...ochii ma tradeaza :))

nasol la faza asta e ca simt asa cum simpla prezenta a unei femei nu ma mai incita. si asta pt ca in mod sigur mai sunt zeci ca ea si probabil ca pe una dintre ele o s-o vad in urmatoarele zece minute. ceea ce se si intampla :)
de aceea cred eu ca n-o sa-mi insel iubita. ca s-o insel trebuie s-o fac cu cea mai cea femeie (ca doar trebuie sa merite efortul si riscul si investitia) si cum e tare greu sa stabilesti asta mai bine nu ma mai complic. stau cuminte cu fata mea si nu ne fac probleme.
acu', fata mea fiind, sunt curios ce motive o sa am ca s-o insel...