Se afișează postările cu eticheta poza. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta poza. Afișați toate postările

marți, iunie 2

balaureala de Ciucas

in Ciucas am fost. 4 oameni. ne-a plouat de ne-a udat, dar moralul tot nu ni l-a culcat :D

intrarea in traseu am facut-o parca printr-o jungla sau ceva prin Peru p'acolo.



desi ploua inca de cand am plecat, noi n-am contenit sa inaintam. stiam ca ne asteapta ceata, ploaie si muratura, dar sa fii plouat pe munte e mult mai fain decat sa fii plouat in oras :D


si tot asa am continuat pana am ajuns la cabana parasita Ciucas. deja simteam cum sunt ud la piele. am pus cortul IN cabana iar cele 3 paturi care se mai gaseau acolo le-am pus paravan la usa si geamuri :D



ploaia a incetat pana la urma, iar cand am iesit sa ma spal pe dinti am observat cu placere ca afara incepuse sa ninga


dimineata peisajul arata mult mai frumos. pe cer nu mai erau nori, soarele incalzea si in sfarsit puteam vedea peisajele din jur.



am pornit din nou la drum. ce mai conta daca incepea din nou ploaia :D



in spate, privelistea era spectaculoasa



in sfarsit am ajuns sa vad si eu rododendronul, care cica are efect afrodisiac. nu stiu exact cum o fi, dar cert e ca are un parfum foarte frumos




in continuare am avut parte de peisaje care de care mai faine











^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
ma bucur ca am reusit sa bag postarea asta, ca la cat sunt de obosit nu prea mai aveam eu pofta de asa ceva.
e frumos in natura, e fain pe munte si e distractiv cu oamenii. d'aia nici nu prea mai sunt activ p'aici. interesele mele s-au schimbat, introspectiile au fost inlocuite de documentarile asupra echipamentului, planificarea urmatoarelor ture ma excita mai mult decat statisticile traficului si tot asa.

sunt dator vandut, tot mai am chestii de cumparat, dar nu disper. merita tot efortul depus! :D

marți, mai 19

de acolo de sus viata se vede altfel

stau si ma intreb de ce mi-as pierde serile prin cluburi, de ce m-as inghesui sa vizitez Cotroceniul asa cum au facut unii duminica, de ce m-as plimba prin orasul plin de praf si poluare...cand pot foarte frumos sa ma duc la munte.






luni, aprilie 13

treispe aprilie

azi...azi eu am vazut muntii!
ieri am trecut prin acelasi loc si nu i-am vazut, dar azi, astazi i-am vazut si m-am bucurat de imaginea lor. cred ca se vedea chiar creasta Fagarasului, unde visez eu sa fiu la vara. le-am facut si poza (cu telefonul), ca prea frumos se vedeau :)
iar la o ora dupa ce am facut pozele i-am mai vazut o data, din alta pozitie si la fel de frumosi :x


tot astazi, eu mi-am simtit sufletul.
cu toate ca am habar de el si stiu ce-i place si ce are nevoie, de foarte putin ori pana acum l-am si simtit, am constientizat ca el e viu si ca exista in mine. a trebuit sa fiu impresionat ca sa pot simti asta.
dupa ce am desfacut cadoul, vreme de cateva minute n-am mai stiut ce sa spun, taceam pur si simplu si ma minunam si ma miscam cu incetinitorul pt ca toate functiile imi erau reduse la tacere, ceva cald se ridica din mine, ma topea si ma facea sa fiu inert.

duminică, martie 22

io in poza pe net la Soulfly

pe Metalhead am gasit o poza de la concertul Soufly in care apar si eu :D


mai bine ca n-a prins mai mult din mine, ca altfel stricam poza cu năsoiu' meu :))

duminică, martie 1

flori

a venit primavara yeeeeeee !!! :)



(Cristian Vasile - Iubesc femeia)

fetelor, femeilor, doamnelor si domnisoarelor...la multi ani! (sau cum se ureaza acum de 1 Martie :P)
sa fiti fericite frumoaselor & ispititoarelor, sa fiti fericite, iubite, imbratisate, adorate si pretuite. si sa iubiti, sa zambiti, sa fericiti, sa adorati si sa imbratisati.

pt ca io-s mai cinic de felul meu si oarecum misogin, as vrea sa completez urarea...sa fiti pretuite asa cum trebuie in masura in care o meritati, caci nimic nu-i gratis pe lumea asta iar cele mai bune lucruri in viata sunt cele pt care muncesti.

later edit:
am iesit afara ca sa merg la frizerie si am fost patruns de primavara...suuupeeeer \:D/
acum il ascult pe Cristian Vasile, pe nas fredonez cum iubesc femeia si in timp ce pregatesc masa pt fetele mele (ca de un car de vreme n-am mai gatit :( ) fac piruete si cu patos curat cartofi in ritmul muzicii :D

primavara, te iubesc!

luni, decembrie 29

ce mi-a adus mie Mosu'


ca de obicei, eu sunt un intarziat si fac poza cu cadourile abia la 4 zile dupa Craciun, asa ca unele ciucalati sunt desfacute :P
bine...Mosu' nu mi-a adus atatea dulciuri, da' am mai pus eu de la mine ca sa am amintire cu my biggest secret stash of chocolate :))

sssttt...sora-mea nu stie de ea :D

ar mai fi fost si o bluza si o pereche de pantaloni de corp, din Polartec (Power Dry), dar p'alea nu le-am mai bagat in poza ca dadeau urat.

luni, decembrie 8

doua saptamani mai tarziu

acum 14 zile aratam asa
acum 7 zile asa
iar acum asa

tinand cont de faptul ca m-a lovit o masina si am avut 2 cusaturi eu zic ca nasul meu se prezinta bine acum. si Owen Wilson are nasul bulit si tot e hot si are succes, iar eu sunt mai prejos decat el? hmmm...n-as prea zice :D

se repara el cu crema de galbenele. acu' tre' sa mai scap de punctele negre cu care am ramas si care de fapt sunt sange inchegat sub piele. ma doare nitel cand suflu nasul si cand ma lovesc accidental, dar eu zic ca in situatia data totul e ok :)

marți, august 19

miercuri, martie 26

olha que coisa mais linda...

si pt ca Oceania mi-a adus aminte de Brazilia si pt ca afara incepe sa incalzeasca soarele, mi-am adus aminte de o poza misto:

marți, martie 25

poze de pe drum si cu gagica

imi place sa fac poze in timp ce merg cu masina. azi am fost la Tg. Jiu si m-am delectat din nou cu cel mai frumos traseu pe care am condus. mi-ar placea sa ma duc odata cu bicicleta p'acolo.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us

astea 2 sunt din Bucuresti, nu mai conteaza unde si de cand :D

Free Image Hosting at www.ImageShack.us Free Image Hosting at www.ImageShack.us

duminică, martie 23

mai conteaza ce titlu pun?


de pe Pizdaus, nou botezatul Pixdaus

duminică, decembrie 30

site cu filme si gagica si altu' cu poza

am dat peste un podcast intitulat Worst Movie Ever. de ce vreau sa salvez linku' asta? gagica care face review-uri e tare hot =p~

de la Adi, distribuitoru' meu de linkuri faine, am primit poza asta pe care am pus-o aici pt o mai buna vedere