fiind un full time dreamer declarat (uneori am impresia ca visez mai mult ziua decat noaptea :D), n-am stat pe ganduri si m-am aruncat si eu in proiectu' lui Alexunu. am fost, am visat si am zambit cum am stiut eu mai bine (desi nu asa cum mi-ar fi placut mai mult), m-a pozat si apoi m-am vazut.
m-am vazut pe mine si toti ceilalti 250 de visatori.
nu-mi vine sa cred cat de bine ma simt de fiecare data cand ma uit la toti acei oameni care radiaza de fericire si viseaza frumos. aproape ca uit de toate grijile de pe lumea asta, de parca as fi high or something...iar asta ma sperie, caci nu prea e sanatos sa te indepartezi prea mult de realitate, chiar daca e atat de fain in lumea viselor :)
asadar, fotografiile ma incanta nespus de mult, dar ma si sperie in acelasi timp :P
nu stiu cum o sa reactionez cand se vor fi strans 1000 :D probabil ca o sa zbor pana o sa fac un cucui de la tavan...
marți, septembrie 29
247 dreaming
scris de
1307
la ora
8:18:00 p.m.
2
comentarii
tag-uri: fericire, fotografii, frumos, linkuri
sâmbătă, martie 28
ora pamantului la romani, adica sa va ia gaia ba (III)
astazi e Ora Pamantului, 60 de minute in care ar fi frumos ca toti oamenii de pe planeta asta sa stinga lumina si sa opreasca toate aparatele care consuma energie electrica (inafar' de cele medicale si asemeni lor, evident!) si sa se bucure de frumusetea, senzualitatea, misterul si linistea intunericului. dar si sa mai lase planeta asta sa respire linistita macar pt 60 de minute.
vreau si eu sa particip, dar sa-mi bag picioarele daca stiu cand e ora aia. am intrat pe situl oficial al acestei actiuni, orapamantului.com, si pe nicaieri nu vad scris cand se va intampla marele eveniment. pe situl international am gasit informatia, dar pe asta romanesc nici atat.
in fine, intr-un sfert de ora se va intampla treaba asta, de la 20:00 si pana la 21:00 (sau 20:30 cum am vazut la straini), asa ca eu ma pregatesc sa inchei pe aici si sa ies afara sa ma dau cu bicicleta.
nu ca nu as face treaba asta in fiecare zi, ca sa nu-mi iasa vorbe si sa mi se spuna ipocrit. la serviciu ma stie lumea ca "ala care stinge toate luminile" pt ca de fiecare data cand vad un bec care merge degeaba, cum ii dau shut down cu toate ca asta ii deranjeaza pe colegii mei confortisti care se sterg pe maini dupa ce se spala cu 3 servetele de hartie, in timp ce mie imi ajunge doar unul.
in fine...ideea e ca situl in limba romana al acestei actiuni suge, ca mai toate chestiile romanesti, din pacate...
auzi ma, sa faci tu site in care sa promovezi o chestie dar sa nu spui si la ce ora este. that's sooo LOL =))
scris de
1307
la ora
7:24:00 p.m.
2
comentarii
tag-uri: idioti, linkuri, nebuneli, observatii, sa va ia gaia ba
duminică, noiembrie 16
indemn pt bucuresteni
scris de
1307
la ora
10:53:00 a.m.
0
comentarii
tag-uri: linkuri, recicleaza sau mori
miercuri, iunie 25
femei feminitate gesturi
de cateva zile tot analizez notiunea de "feminitate" si ce ma atrage pe mine de fapt la o femeie, iar pozele astea evidentiaza o parte din raspuns.
scris de
1307
la ora
12:25:00 a.m.
3
comentarii
sâmbătă, iunie 21
amara-i viata de barbat si dulce carnea de femeie
offf...e tare greu sa fii barbat si hetero :(
scris de
1307
la ora
5:08:00 p.m.
0
comentarii
marți, mai 6
romani de Romania
mai deci nu-mi vine sa cred ce-mi vad ochii pe pitzipoanca.org si cocalari.com =)))))))))))))
sunt incredibili oamenii astia (aia din poze). rad cu lacrimi de vreo 10 min, ma uit peste toate paginile si nu pot sa-mi inchipui cum de exista asemenea oameni pe fata pamantului si cum de ei sunt romani...
e incredibil ce natie de prosti suntem!!!
dupa ce am venit din Germania, concluzia generala a calatoriei a fost ca noi romanii suntem homosexuali onanisti. de ce? pt ca ne futem in cur unii pe altii si ne si tragem la muie. strainatatea aia pe care am vazut-o (Ungaria, Austria si Germania) e atat de frumoasa, de curata, de verde, de stilata, de civilizata incat incotinuu ma intrebam de ce ei sunt asa si noi suntem cum suntem. oare noi avem 1 singur coi si aia 3 coaie? poate da, poate nu...dar in mod clar noi singuri ne punem bete-n roate noua insine si d'aia nivelul lor de civilizatie este cu mult peste al nostru.
scris de
1307
la ora
9:39:00 a.m.
0
comentarii
tag-uri: dobitoc prost, idioti, linkuri
sâmbătă, martie 29
arta. caine. moarte artistului!
oi fi eu stapan peste ARTA, da' artistului asta imi vine sa-i trag la muie pana o muri inecat. asa sunt eu, mai sadic, mai salbatec si mai nerusinat cand am de-a face cu neoameni.
pai ce om sa fie asta, daramite artist, care leaga un caine intr-un muzeu si-l tine nemancat pana moare? ce sa mai vorbesc de vizitatorii muzeului care au admirat "opera de arta" expusa de cacatu' asta?!
nu stiu ce rezultate poate avea semnarea unei petitii, da' trebuie facut ceva pt ca acest asa-zis artist sa moara in chinuri...sau cel putin sa inceteze cu ceea ce face.
scris de
1307
la ora
11:45:00 p.m.
15
comentarii
tag-uri: dobitoc prost, linkuri, nervi
duminică, martie 23
mori in bezna
si am zis eu ceva de unii oameni cu m, care mai bine s-ar pisa contra vantului decat sa stinga becul. iete unul dintre ei. băştept cat cuprinde. halal sfaturi. sictir!
la asemenea sfaturi, un raspuns pe masura (insa neacceptat):
(sa stii ca nu am nimic cu tine personal, ci doar cu ideile exprimate)
bine ca esti tu destept si ai in mana cheia salvarii planetei. bine ca esti tu destept si sfatuiesti oamenii sa nu mai faca copii, sa nu mai manance si sa nu-si mai ia mobila in casa. sfaturile tale sunt fix dampulea, total nefolositoare si mai bine tineai calculatorul inchis in timpul cat ti-a luat sa scrii acest post.
intr-adevar, pt o punga de plastic nu a murit niciun copac, dar din cauza pungilor de plastic pot muri oameni, copii. ai fost vreodata pe autostrada Pitesti-Bucuresti sa vezi cum pe o portiune de 300 de metri un camp e plin numai de pungi din'astea de plastic? sa-mi explici si mie cum au ajuns pungile alea acolo. iar asta e doar un exemplu de poluare cu pungi de plastic. si sa-mi mai explici ce face un copil mic care tine in mana o punga de plastic gasita pe jos si pe unde o sa ne mai plimbam atunci cand nu vom mai avea loc de pungile astea nenorocite.
sa zicem ca incepand de azi nimeni nu mai cumpara mobila din lemn. spune tu, ca vad ca le stii pe toate, ce mobila sa-si ia oamenii in casa. din ce material si de unde.
de mancat n-ai cum sa nu mananci. ia propune matale o solutie viabila pt ca oamenii sa nu mai produca caldura prin digestie. tare sunt curios ce raspuns ai putea da. dar sa fie unul realizabil, nu prostii de genu' "sa nu mai manance deloc", ca ineptii d'astea poate sa spuna oricine.
sfatul cu renuntarea la copii, plozi cum ii numesti tu, e de o prostie crasa, scuza-ma ca ti-o spun in felu' asta. e absurd sa le spui oamenilor sa renunte la viata. un sfat cat se poate de idiot.
cartea e cultura. oamenii au nevoie de cultura. trebuie sa fii certat rau de tot cu cartea de ai ajuns sa spui ca mai bine nu s-ar scrie. mai bine ai indemna oamenii sa planteze copaci or sa recicleze hartia decat sa nu mai scrie.
poluarea, incalzirea globala si prostia omeneasca sunt fenomene pe care n-ai cum sa le opresti. pur si simplu nu ai cum sa le stopezi, asa ca cel mai eficient lucru e sa le controlezi. mai bine ai invata oamenii sa planteze copaci ca sa aiba dup'aia din ce sa-si faca mobila si hartie pt carti, mai bine ai invata oamenii sa nu mai arunce pe jos pungile din plastic, mai bine ai invata oamenii sa-si educe copii intr-un spirit ecologic.
tu numesti ideile tale eficiente. ma faci sa rad, sincer. cum naibii poate sa fie eficienta renuntarea la carti, la copii? da, sa zicem ca renuntam la carti si nu mai facem copii. dup'aia n-o sa ajungem prosti, batrani si fara cineva care sa aiba grija de noi? cat de eficienta e treaba asta?
singurul lucru bun pe care l-ai spus e cel cu mancarea si lacomia.
daca te-ai fi gandit putin ai fi realizat ca stingerea becurilor timp de o ora ajuta la sanatatea planetei, impreuna chiar si cu sfaturile tale aberante, daca ar fi sa le urmeze careva. o data ar ajuta la reducerea CO2 (oricat de putin s-ar reduce CO2-ul, vorbim de o scadere si nu de o crestere) si a doua oara ar ajuta la crearea unui awareness cu privire la poluare. sunt multi oameni care habar n-au de ce e cald afara, de ce nu se fac granele pe campuri si cu toate astea dau foc la gunoaie.
si pt ca te dai un om destept, intelept si un ecologist eficient, ar fi trebuit sa realizezi ca un bec stins impreuna cu sfaturile tale penibile ar fi ajutat si mai mult la insanatosirea planetei.
daca tot nu mananci, nu citesti, nu faci copii, nu-ti iei mobila din lemn si cumparaturle ti le faci in pungi din plastic, macar nu sta cu becul aprins degeaba.
ca sa-ti scriu tie randurile astea am renuntat la a scrie altele, asa ca tot timpu' ala il voi petrece la calculator si nu mi-am prelungit sederea si consumul de energie electrica din cauza ta. asta ca sa stai linistit ca intr-un mod indirect Planeta nu a mai murit un pic si din cauza ta.
are Gogu Kaizer o vorba cu bezna. ti-as fi spus-o, dar zic totusi sa nu fiu rau.
ca imi veni acuma pe final o idee...ce ai scris tu e la misto, la caterinca? tu chiar gandesti asa?
scris de
1307
la ora
6:07:00 p.m.
0
comentarii
tag-uri: idioti, linkuri, recicleaza sau mori
sâmbătă, martie 22
lipsuri
asa e cand n-ai de unde spune, cand n-ai de unde face asocieri, cand nu prea-ti iese sa-ti expui observatiile...citesti la altii despre femeile care ne inconjoara, te bucuri si zici ca asta ai observat si tu da' nu scrii pt ca n-ai de unde.
scris de
1307
la ora
7:10:00 p.m.
0
comentarii
sâmbătă, martie 1
urate da' bune
o droaie de femei in pozele astea (dar si mai multe aici). niciun pic de feminitate, aproape niciuna frumoasa si mai toate bune. paradox? nu!
frumusetea nu are nimic de-a face cu sexul, iar feminitatea unei femei nu sta in ţâţe si buci.
scris de
1307
la ora
11:04:00 p.m.
2
comentarii
tag-uri: femei, linkuri, misogin, observatii
vineri, februarie 29
teoria conspiratiei contemporane
scris de
1307
la ora
8:24:00 p.m.
2
comentarii
tag-uri: linkuri, observatii
luni, februarie 18
tampoane parfumate
e mult text, literele sunt imense, multe cuvinte sunt pocite si scrise aiurea, unele expresii sunt intr-o limba ciudata iar per ansamblu e greu de citit si, pt unii, greu de digerat...dar odata ce te obisnuiesti cu stilul, cu umorul, cu trivialitatile, odata ce ajungi sa parcurgi textul cu acea viteza cu care a fost scris si incepi sa creezi imagini cu faptele si descrierile pe care le citesti, n-ai cum sa nu ramai captivat de tampoanele parfumate si sa nu citesti pana la capat ce a scris Abjectu. mai ales ca finalul te nauceste si te pune pe ganduri. pana si autorului ii vine sa se injure pt ce a putut sa faca si recunoaste ca a gresit.
"tampoanele parfumate" merita citite pt ca, asa cum si Abjectu a fost luat la palme de morala povestii, asa si fiecare dintre noi merita un rand de astfel de palme, cel putin o data pe saptamana.
"tampoanele parfumate" sunt despre eternul feminin.
...de-as mai intalni una ca tine...
via Puck.
scris de
1307
la ora
11:53:00 p.m.
0
comentarii
sâmbătă, februarie 16
Neogen sux!
iote ce spam am primit de la Neogen ( foto ). cica "Ciumpanela Hello (monicasexoral)" doreste sa fim prieteni pe Neogen. io nici macar nu am cont la clubul lor si ei imi trimit mail, iar daca am cont pe vreun site Neogen, in niciun caz nu e facut pe adresa de mail la care am primit eu spamul. mailu' e d'ala trimis automat de sistemul lor, ca doar vine de la o adresa la care nu se poate raspunde.
saraca fata, cum se folosesc nesimtitii astia de ea... :(
scris de
1307
la ora
10:58:00 p.m.
2
comentarii
tag-uri: dobitoc prost, frustrari, linkuri
luni, februarie 4
puck jubjub google
mi-a placut foarte mult ce a scris Puck in "do you google me?". i-am citit postul de vreo cateva ori pt ca pur si simplu nu ma puteam satura doar dintr-o lectura. imi place cand oamenii sunt sinceri, cand reusesc sa-si scrie gandurile atat de bine incat sa simt emotiile traite de ei...dar mai ales imi place cand observ ca si femeile iubesc.
scris de
1307
la ora
7:42:00 p.m.
2
comentarii
tag-uri: femei, linkuri, observatii
miercuri, ianuarie 23
de ce ni se impune taxa radio-tv?
Doru Oprisan a lansat un blog impotriva taxei radio-TV. taxa asta pe care o platim cu totii e pt sustinerea posturilor Societatii Romane de Radio (Radio Romania Actualitati, Radio Romania Cultural, Radio Romania Muzical, Radio Romania International, Antena Satelor, Radio3Net - Florian Pittis, Radio Bucuresti si 11 statii regionale) si ale Societatii Romane de Televiziune (TVR-urile)
doua sunt problemele cu aceasta taxa:
1) absolut toti posesorii de radiouri si televizoare trebuie sa o plateasca indiferent ca asculta/vizioneaza sau nu posturile de mai sus;
2) inafara de banii proveniti din aceasta taxa si din publicitate, SRR si TVR sunt sustinute financiar de statul roman. (pe blog sunt mai multe date financiare legat de asta)
deci, cu alte cuvinte, SRR si SRTv sug la trei capete: populatie (adica noi), firme (cele care cumpara publicitate) si statul roman (care are datoria sa le intretina). din publicitate se castiga extraordinar de bine, mai ales la TVR in timpul emisiunii "Surprize, Surprize" care are rating de rating. si in plus fata de acesti bani mai vine si bugetul de la stat. ce nevoie mai e si de banii nostri?
d'asta sunt posturi publice, ca sa fie accesibile publicului larg, romanilor de pretutindeni. a fi roman nu inseamna a avea si bani sa platesti aceasta taxa. un televizor sau un radio il platesti o singura data, nu toata viata, an de an.
din punctul meu de vedere nu ar fi nimic rau in sustinerea posturilor radio ale SRR. eu personal le ascult pe unele dintre ele atunci cand am ocazia si le gasesc foarte educative, de bun-simt si cu muzica buna. sunt posturi de radio normale, as putea spune, si m-as bucura daca audienta lor ar fi peste cea a KISS FM sau Radio21 >:)
si TVR-urile sunt posturi care trebuie sa existe. mai ales pt oamenii care au un televizor, o antena si nu-si permit sa plateasca cablul.
lasand la o parte obligativitatea, impunerea taxei radio-tv, as fi de acord sa platesc si sa sustin astfel posturile radio si tv publice. dar de ce sa o fac atata timp cat ele primesc bani de la stat si castiga destul de mult si din publicitate? la ce le trebuiesc banii mei?
scris de
1307
la ora
9:30:00 p.m.
0
comentarii
tag-uri: linkuri, normalitate
luni, ianuarie 21
linkuri de bookmarks (III)
Pizdaus, The Pics We Like - site pe care oamenii de pe tot netul pun poze frumoase, inteligente, haioase si contemplative.
poze care-mi plac p'acolo: toace, blocul in care as vrea sa traiesc si florile pe care imi doresc sa le vad pe viu ;;)
P.S.: stiu de Pizdaus de la Adi
scris de
1307
la ora
11:02:00 p.m.
1 comentarii
tag-uri: linkuri
sâmbătă, ianuarie 19
"Proiect pentru copiii saraci"
din Romania Libera am aflat de "Proiect pentru copiii saraci", desfasurat pe forumul Computer Games. despre ce e vorba? oamenii care nu mai au nevoie de componentele vechi de calculator le dau baietilor care se ocupa de proiect, acestia asambleaza sisteme din ele pe care le doneaza copiilor saraci care nu ar avea de unde din alta parte sa primeasca un calculator. treaba asta se intampla de 2 ani de zile, timp in care au fost ajutati peste 60 de copii si 2 scoli.
este un proiect mai mult decat minunat :) toata actiunea se intampla pe forum si in casele celor care sustin fizic aceasta actiune, nu au parte de publicitate sau mediatizare (pana acum) si chiar si in aceste conditii multi copii au putut fi ajutati prin acest proiect. GENIAL!
o astfel de initiativa e de o mie de ori mai frumoasa decat un bal de caritate. felicitarile mele celor care se ocupa de asta.
din pacate nu am decat un mouse pe care-l pot da :( o sa ma uit pe la serviciu sa vad ce nu mai e de folos p'acolo.
scris de
1307
la ora
1:59:00 p.m.
0
comentarii
tag-uri: fapte bune, linkuri, normalitate
marți, ianuarie 15
duminică, ianuarie 13
linkuri de bookmarks (II)
Shakespearean Insulter
"You starvelling, you eel-skin, you dried neat's-tongue, you bull's-pizzle, you stock-fish--O for breath to utter what is like thee!-you tailor's-yard, you sheath, you bow-case, you vile standing tuck!"
scris de
1307
la ora
6:35:00 p.m.
2
comentarii
tag-uri: linkuri
