m-am apucat din nou de visat bag seama sau cel putin de retinut visurile de peste noapte...
daca acum cateva zile visam cum cortul meu nu putea sa faca fata unei ploi marunte pt ca mai apoi sa-l gasesc rupt si deci sa ma enerveze, acu' m-am apucat sa visez restante.
de mai bine de o jumatate de an tot visez cu ochii deschisi la clipa in care eu voi triumfa si-i voi spune in fata ca nu o mai vreau.
se facea ca tocmai incheiasem un razboi cu niste extraterestrii constipati si incapabili sa ne cucereasca. ma retrasasem intr-o baza de antrenament si ma jucam p'acolo. stateam cocotat pe niste fiare destul de inguste si care imi solicitau echilibrul la maxim. dar avand experienta reuseam sa ma tin bine pe picioare si sa nu cad. ma uitam in zare si ziceam ca daca m-as apuca sa parcurg tot traseul cu obstacole ce se intindea in fata, daca incepeam sa alerg peste toate fiarele alea d'acolo aveam sa ajung hat departe la Targoviste.
dar n-am mai zis si n-am mai facut nimic apoi pt ca in stanga mea, pe barna de fier, am simtit ca se apropie de mine o fiinta delicata si ingenua al carei chip l-am recunoscut imediat. ne-am bagat in vorba, n-aveam ce altceva sa fac si cum sa ma eschivez ca sa dispar d'acolo. am vorbit, nu mai stiu ce, si ne-am dat la joaca pe barna aceea. stateam atat de aproape unul de altul incat ii simteam respiratia si-i vedeam mai de aproape ca niciodata buzele cele imbietoare la sarutari lungi si pasionale.
desi tremuram de frica, ca de obicei, m-am apropiat si mai mult, pana cand trupurile noastre s-au atins si sarutul a devenit inevitabil. nu m-a refuzat, spre surprinderea mea, i-a placut chiar si s-a bucurat, i-a facut placere. nu mai stiu cum, dar vantul mi-a adus la ureche vorbele "sunt maritata". m-am oprit si m-am dat jos de pe barna, culcandu-ma pe iarba. a venit si ea, s-a asezat cu fata la mine si si-a intins picioarele. i le-am cuprins si i-am sarutat pulpele. simteam ciuda si regret cand ii vedeam aurul galben de pe inelarul mainii stangi...sau ce deget o fi fost ala ca atunci cand ma uitam la mana ei vedeam 6 degete in loc de 5 si alea destul de stalcite. si-a dat jos verigheta si a pus-o langa mine, mi-a spus ca s-a maritat in graba, a fost impinsa de la spate de prietenele ei ca sa nu ramana singura. dar eu nu-mi puteam calca principiul de a desparti o femeie de barbatul ei. imi repetam in cap toate motivele pt care am hotarat sa renunt la ea si nestiinta ei de a ma face fericit. eram nehotarat rau de tot si voiam sa spun nu pt ca oricum noi doi impreuna n-am fi putut avea un viitor, dar caldura bratelor ei ma dadea la-ntors.
confuz, contrariat oarecum si nestiind ce sa fac m-am indepartat cu mintea de locul in care stateam cu trupul in fata ei si am ajuns intr-un imens de negru unde nu mai stiam de ea ci doar de mine, unde era liniste si ma puteam auzi cum repet "oricum tu nu m-ai fi putut face fericit", iar asta imi era de ajuns...
...apoi m-am trezit.
miercuri, iunie 24
visul viseaza restante si ingenuitati
scris de
1307
la ora
6:33:00 a.m.
tag-uri: fosta significant other, nu vreau comentarii, vis
joi, martie 26
visul din vis, e doar un vis
ieri am vazut-o pe strada.
n-am intors capul dupa ea s-o vad prin luneta si nici nu m-am uitat in oglinda laterala, asa cum fac de fiecare data cand vad cate o gagica buna :D
si pt ca am vazut-o, un fior m-a strabatut de sus pana jos.
si pt ca un fior m-a strabatut, mi-am adus aminte de ea.
si pt ca mi-am adus aminte de ea, m-am gandit la ea.
si pt ca m-am gandit la ea, azi-noapte in vis am visat-o.
si pt ca visul era al meu, am visat-o cum ma imbratiseaza si ma saruta pe umeri si ii e drag de mine.
dar visul din vis e doar un vis, o punere in scena a dorintelor launtrice...nu e vizualizarea viitorului, asa cum crede lumea :)) ca doar n-o fi acum sa ma astept ca ea sa ma sune si sa vrea sa ne vedem ca sa poata sa-mi puna visul in realitate =))
si chiar nu e loc de vreun "dar" ori "..."
scris de
1307
la ora
7:09:00 a.m.
0
comentarii
tag-uri: fosta significant other, ganduri fara premeditare, nebuneli, vis
miercuri, decembrie 3
pana in 2010 mai sunt 2 ani
azi de dimineata io am visat ca plecam in Brazilia si o faceam asa, rebel. adica plecam d'acasa fara sa spun la nimeni, fugeam efectiv in Brazilia.
scris de
1307
la ora
6:58:00 p.m.
2
comentarii
duminică, noiembrie 30
busuioc sub perna mea
se spune ca in noaptea de dinainte de Sf. Andrei, domnisoarele (adica fetele nemaritate) trebuie sa-si puna busuioc sub perna ca sa-si viseze ursitul. in spiritul acestei traditii mama mi-a pus azi-noapte busuioc sub perna ca sa-mi visez ursita si sa ma insor naibii odata :))
nu sunt fata, nu sunt gay, da' cu toate astea eu azi noapte am dormit cu busuioc sub perna...si am mai si visat :D si chiar am visat o fata...
nu stiu daca saptamana asta am visat ceva, da' uite ca azi noapte cand chiar trebuia sa fac asta am facut-o ca la carte.
si pe cine altcineva puteam eu sa visez, daca nu pe ea??? si chiar am avut de-a face cu ea intr-o situatie pe care mi-o doresc si in viata reala, ca poate d'aia am visat eu asta pt ca imi doresc foarte mult sa se intampla si pe bune, nu doar in vis. e vorba de asa-zisa mea razbunare.
se facea ca eu eram cu masina la un depozit si trebuia sa incarc. si suna telefonul. dupa atata vreme in care nici unul altuia nimic nu si-a mai spus, ea ma suna pe mine. pana l-a urma a fost doar un bip, dar eu am stat ceva vreme cu telefonul in mana uitandu-ma la numele ei cum licare pe telefon si gandindu-ma daca sa raspund sau nu. pana m-am gandit eu ea inchisese. m-am dus in masina ca sa fiu singur si sa am liniste. am sunat-o.
- salut! ce mai faci? n-am mai vorbit de mult timp, nu m-ai mai cautat...
- pai cum era sa te mai caut daca ultima data cand am vorbit la telefon m-ai facut sa ma simt ultimul om si m-ai denigrat? tot timpul numai asta ai facut...te-ai folosit de mine si m-ai tratat ca pe un clown! iar tu acum ma intrebi de ce nu te-am mai sunat? s.a.m.d.
pana la urma ea s-a saturat sa ma auda cum o cert si a inchis. iar apoi l-am vazut pe tata si m-am pus cu cearta pe el ca de ce n-a avut grija de sanatatea lui >:D<
si uite asa, domnisor fiind si cu busuioc sub perna, eu am visat o fata cu care m-am certat.
acu' imi dau eu seama ca de fapt am visat o fata dar pe care n-am vazut-o ci doar am auzit-o. deci cum ar veni...n-o sa ma insor la anu' :D
scris de
1307
la ora
3:27:00 p.m.
3
comentarii
tag-uri: nebuneli, significant other, vis
luni, august 11
la volan pe intuneric
(Tasmin Archer - Sleeping Satellite)
azi mi-am dat seama de ce-mi place sa conduc noaptea. soseaua e libera, linistea ma inconjoara, muzica se aude clar si intra prin mine impingandu-am inainte si tot mai inainte...am senzatia ca acel drum ma va scoate undeva, ca atunci cand soarele va rasari eu voi fi fericit si voi fi ajuns probabil undeva pe la capatul lumii, acolo unde curge lapte si miere.
scris de
1307
la ora
11:14:00 p.m.
0
comentarii
duminică, mai 25
sweet Jesus!
scris de
1307
la ora
10:22:00 a.m.
2
comentarii
tag-uri: planuri, tema de rezolvat, vis, YouTube
duminică, aprilie 6
dorinta flash
vreau sa ajung in Chicago, pe la Sorinel p'acolo, unde e chestia asta mare din inox si bine slefuita ca sa-mi pozez reflexia. si n-o sa fiu singur pt ca altfel as iesi urat in poza, iar eu nu vreau sa bat atata drum ca sa-mi fac o poza naspa :D
scris de
1307
la ora
9:50:00 p.m.
2
comentarii
tag-uri: ganduri random, tema de rezolvat, vis, YouTube
