Se afișează postările cu eticheta melodii. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta melodii. Afișați toate postările

sâmbătă, februarie 13

joi, ianuarie 28

I stand alone

daca tot am intrat pe blog, am zis sa pun aici si ultima melodie care imi mangaie urechile si simturile :)


Godsmack - I Stand Alone

miercuri, septembrie 16

fara absolut nici o dedicatie


(The Pogues - Love You 'Till the End)

marți, septembrie 8

sweet dreams are made of this

la naiba!



(Interference - Gold)

miercuri, septembrie 2

kaiowas

ultima mea obsesiune muzicala. ce tobe, ce putere, ce tribalitate, ce energie...


[Sepultura - Kaiowas (live)]

miercuri, august 12

baby blu

in sfarsit, am gasit-o:


(Patty Pravo - Baby Blu)

luni, iulie 27

asa usor, de seara...


(Sarah McLachlan - Angel)

...pt ca, odata, candva, nimic nu ma va putea imbata mai mult decat o melodie ca asta, iar tot ce-mi voi fi dorit va fi tot ce voi avea.

duminică, iulie 12

una alta, una

pentru ca focul foc nu stinge, pentru ca berea cerneala ingroasa, pentru ca matricea jaratec pe suflet pune, pentru ca de piatra piatra doar ea e, pentru ca...


(The Cult - Painted On My Heart)


(Tapinarii - Tatuaj)

duminică, iunie 28

quick thought pour l'amour

data viitoare cand mainile mele se vor mai afla in compania unei femei goale, ochii mei vor dori sa fie noapte iar urechile sa asculte Pearl Jam.


(Pearl Jam - Wash)

sâmbătă, iunie 27

Michael :(

nu-mi vine sa cred cat de rau imi pare pt Michael...
n-as putea spune ca am fost fanul lui, ca i-am ascultat toate albumele, ca i-am fredonat melodiile, dar cateva hit-uri d'ale lui tot am pe player si modulator si le ascult cu placere.

acum imi pare rau ca nu mai e, ca nu mai exista...


(Michael Jackson - Who is It)


(Michael Jackson - Give in to Me)

joi, iunie 18

nu mai cred in vorbe mari

...si cand eram mic spuneam despre mine ca eu stiu ce vreau si caut si am nevoie, ca eu umblu cu matricea dupa mine si in momentul in care simt fata o trec prin aceasta ca sa stiu ce voi face cu ea in continuare, iar azi in metrou mi-am dat seama ca intr-adevar exista un pattern cu care m-as contopi, o anumita nuanta a pielii, o anumita coafura, o anume privire a ochilor, arcuire a buzelor si o delicatete a trupului care ma face sa tresalt si sa-mi inghit cuvintele de frica de a fi pus in fata minunatei fericiri ce ar putea fi ea.


(Vank - Balada pentru o minune)

sâmbătă, aprilie 11

asta ascult acum si-mi face placere (XIII)


(Lilly Allen ft. Mick Jones - Straight To Hell)

das is eine meine newen melodien preferaten :D
chiar daca nu pot fi de acord cu refrenul, mie imi place piesa si ma face sa ma simt bine :)

vineri, martie 6

turn your lights down low


(Bob Marley - Turn Your Lights Down Low)

bine ca exista lumanari :)

sâmbătă, februarie 21

asta ascult acum si-mi face placere (XII)


(Nomadix - Chura Liya)

asta ascult dimineata si cant cand ajung la serviciu, asta ascult cand conduc, asta ascult seara si asta fredonez pe parcursul zilei. as vrea sa o pun si pe telefon ca sonerie :))
melodia e de la Buddha Bar.

peste 3 saptamani o sa ma duc la Soulfy si uite-te si tu ce melodii ascult eu =))

marți, februarie 17

intreaba praful


(Nitin Sawhney - Moonrise)

s-ar putea spune ca incepe sa se puna praful pe blogul meu. doar s-ar putea...
eu intru aici zilnic, ma loghez, vad cine a mai intrat, eventual ce a mai zis, ce au mai zis ceilalti pe la ei pe bloguri, dau cu pamatuful si fac refreshuri.

ma simt linistit sufleteste, nu am chestiuni care sa ma apese si sa ma puna la scris. as avea subiecte, dar mi se par neimportante ca sa depun efortul de a ma concentra asupra lor.
ascult muzici, aranjez muzici, stau la taclale, visez, imi dansez visurile.

lucrurile astea faine care imi trec acum prin cap, le tin pt mine...pt mainile mele.

ce chestie si viata asta, relatiile dintre oameni, flirturile, femeile, dragostea fizica, pielea, ciocolata, imbratisarile, respectul, daruirea, 1+1=2
chiar nu-mi vine sa ma concentrez ca sa scriu. prefer sa stau intins pe spate, sa inchid ochii si sa ma bucur de muzica pe care o ascult :)

duminică, februarie 8

io fashion in conversi si cu palton


[The Offspring - Pretty Fly (For a White Guy)]

asa ma imbrac eu cand duc gunoiul :)) vai ce pitziponc suna lol :-j


in sfarsit m-am decis si eu sa ies duminica din casa.
vreau sa ma duc sa spal masina si sa fac nitel shopping: miere, unt, ceai de tei & menta & ginko biloba si inca ceva chestii pe care nu mi le mai amintesc din pacate :|
am zis sa incerc si eu ceva fashion si outrageous (pt mine), ca niciodata n-am mai facut asta pana acum, si sunt tare incantat de rezultat incat mi-am tras si poze, pt eternitate & posteritate & satisfacerea orgoliului :D
conversii aia cred ca ii am de vreo 2 ani si la fel si puloverul.

marți, ianuarie 13

primavara in sufletul meu ( ? )

am schimbat tema si culorile blogului pt ca ma simt iluminat si, oarecum, am o stare de primavara in mine.
si am de gand sa schimb fotografia din header la fel cum imi schimb si wallpaperele, cum vad vreuna frumoasa pe care s-o simt, cum o pun colo sus.

dar ma intreb eu...oare cat o sa ma tina asta? ca nu degeaba era el blogul asa negru...

si apropo...daca nu era sa pun pe desktop poza de mai jos, nu cred ca schimbam tema si culorile p'aici.
...ca sa vezi ce poa' sa faca o femeie din mine :P

=============

si daca tot e primavara in sufletul meu, pe desktop si-n look-ul blogului, atunci sa fie si in muzicile cantate p'aici...


(Paulinho Moska - A flor e o espinho)

joi, ianuarie 1

asa...ca de inceput de an + asta ascult acum si-mi face placere (XI)


(Yasmin Levy - Una noche mas)

prima obsesie muzicala pe anu' asta, prima bere, primele suferinte, primele sincope, primele saruri in ochi (la apa n-am dat drumul inca), prima dorinta de a inchide blogul si prima puternica vointa de singuratate, de alienare si izolare.
ma uit la degetele mele cum stau suspendate deasupra tastaturii...ce sa spun? ce sa scriu sa fie bine? ma uit la sticla cea verde de langa mine. inchid ochii. misc din sprancene pe ritmul muzicii si imi reglez respiratia. vreau un reportofon cu doua mufe intracraniene, ca sa nu mai fiu eu nevoit sa vorbesc ori sa ma ascult si apoi sa incerc sa reproduc fidel, sa faca el treaba direct ca sa iasa bine.
scriu fara rost, scriu dampulea, scriu in virtutea inertiei. ma astept sa descopar nirvana prin scris, dar nu voi putea reusi asta. luciditatea nu poate fi anihilata. atemporalitatea nu poate fi castigata. detasarea nu poate fi indusa. ameteala nu poate sa faca toate astea. ea doar ma masturbeaza si atat.
vreau garsoniera mea si o lada cu bere!
nu sunt un betiv, ci doar un fraier in cautare de senzatii ametite si ezoterice.

cat de fragil sunt!
ce scriam azi-noapte si ce scriu acum... :)) daca as fi fost un taran la plug as fi arat toate brazdele din sat, numai p'a mea nu. as fi facut treaba, nimic de zis, insa io ce as fi recoltat la toamna?

chitara canta, coardele se onduiesc. melodia reincepe. mai trag aer in piept si incerc sa suflu cuvinte cu rost. nu stiu ce zice tanti aia acolo, da' simt ca zice de mine. sau cel putin pt mine.

oamenii sunt fraieri, se mint singuri. ce naibii or vedea la mine, nu stiu?!

voi scoate negrul de pe blog. vreau sa-l fac un verde praz foarte deschis.

inchid ochii si-mi musc buza de jos. io singur...

nu vreau sa ma mai vezi. mi-e rusine de mine cand vin la tine.
da, e un rau necesar, dar e totusi un rau. e bine 13 minute si apoi e rau 13 zile, si ceva.
sexul e nimic pe lumea asta, afectiunea e totul, dragostea e viata.
singuratatea de unul singur e mai onorabila decat singuratatea in doi.

berea s-a terminat. mai ascult melodia o data, mai mananc o friptura si ma bag la film.
"Viata mea fara mine"...

1 ora am stat asa.

luni, decembrie 29

de ce nu m-ai facut mama mai devreme?


(Sepultura - Refuse-Resist)

de ce naibii sunt eu intotdeauna in contratimp?

spre exemplu:


nu puteam si io sa am 20 de ani pe cand Sepultura erau in forma si Max canta cu ei si toata lumea ii asculta si existau rockoteci and all the shit (si bineinteles, sa si stiu de ei) ?!!!?

dar-ar Domnu' sa vina Soulfly in martie la Polivalenta, asa cum s-a anuntat. YESSSSSSS!!!

=============================================

ce tare! dupa John Mayer imi veni asa de Sepultura :))
pai cum sa nu-mi vina cand vad ca oamenii sunt tristi? si eu stau pe langa ei cu sufletul pregatit sa-i ajute...

duminică, decembrie 28

asta ascult acum si-mi face placere (X)


(Holly Golightly - There Is An End)


(Holly Golightly and The Greenhornes - There is An End)

imi place foarte mult sound-ul vintage al melodiilor.
si mai mult de atat, imi place sa le dansez...in my own special way :)