Se afișează postările cu eticheta Romania. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Romania. Afișați toate postările

joi, iunie 4

romanii e sportivi rau de tot

uitandu-ma la oameni pe strada si prin locurile in care ei se aduna am observat o chestie...romanii sunt o natiune de sportivi frate!
peste tot vezi treninguri, adidasi, bermude, tricouri, sandale si papuci. toata lumea se imbraca sport, nu se mai poarta hainele casual.
dar faza misto e ca majoritatea celor imbracati sport au ditamai burtile si suncile :))

imi aduc aminte cum i-am recunoscut in Germania pe romanii veniti sa ia masini: dupa treninguri, lanturile de aur de la gat si burta umflata ca un balon :D

sâmbătă, aprilie 11

sa va ia gaia ba, astia responsabili cu drumurile din Romania

un bun motiv de a regreta faptul ca traiesc in Romania este starea deplorabila a drumurilor :(

salariile sunt alea care sunt, benzina costa cat costa, intretinerea masinii si taxele pt a o detine necesita si alea destui bani...iar cand te hotarasti totusi sa pleci undeva cu masina iti piere tot cheful pt ca drumurile noastre sunt execrabil de proaste.
vreau si eu sa plec cu masina, sa ma duc undeva unde sa ma simt bine si sa nu mai stau degeaba in casa.
asta e acuma, cat o costa platesc si stiu ca ma simt bine (chiar daca nu prea mai am bani). dar cand ma gandesc cat de prost e drumul pe care voi merge imi vine sa ma iau cu mainile de par, pe bune. dupa ce ca dau banii pe benzina si ce mai trebuie la masina, dup'aia trebuie s-o mai si repar daca Doamne-fereste mi se strica intr-un crater de pe sosea...

nu puteam sa avem si noi drumuri normale, omenesti, sa fim si noi fericiti cand calatorim in loc sa injuram si blestemam cand auzim cum paraie masina intr-o groapa?

sa-i fut in gura pe toti cei responsabili de drumurile proaste din Romania. multa muie si violuri anale!!!